„Kaszubi na Ziemi Krajeńskiej”- edukacyjny wyjazd ZPiT Bławatki

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” przyjął zaproszenie z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce Krajeńskiej, gdzie zaprezentował folklor kaszubski przed licznie zgromadzoną publicznością.

24 maja "Bławatki" wystąpiły w Lipce, gdzie zostały przywitane gromkimi brawami przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Zespół przeprowadził lekcję języka i tańca kaszubskiego, do której zaprosił widzów. Spotkanie było dla młodej publiczności okazją do zapoznania się z tradycyjnymi instrumentami kaszubskimi, m.in. burczybasem i diabelskimi skrzypcami. Dzieci przekonały się, że granie to niełatwa sztuka, ale dzielnie towarzyszyły kapeli na scenie.

Gospodarze podziękowali „Bławatkom” za wspaniały występ koszem słodkości, który wniosły na scenę przedszkolaki ubrane w tradycyjne stroje krajeńskie. Koncert był okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat obu kultur regionu.

„Bławatki” składają szczególne gratulacje Nikoli Drewek, która wystąpiła w Lipce po raz pierwszy w wieku 4 lat i z sukcesem zaliczyła swój debiut sceniczny.

"Bławatki" serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego grania, śpiewania i podróżowania. Próby zespołu odbywają się w każdy piątek o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.
Kontakt do zespołu: Leszek Karasiewicz tel. 694 861 756

Zapraszamy!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.