Jubileusz 30-lecia ZPiT "Bławatki"

"Bławatki" zapraszają na uroczystą galę i koncert z okazji 30-lecia Jubileuszu.

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” powstał 7 października 1992 przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, przy wsparciu dyrektor szkoły Ludomiły Paczkowskiej. Obecnie działa w Chojnickim Centrum Kultury pod patronatem Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Tworzą go dzieci, młodzież i dorośli. Podczas występów zespołowi towarzyszy i akompaniuje Kapela "Bławatek" pod dyrekcją Romana Mechlińskiego. Kierownikami zespołu są Leszek Karasiewicz i Katarzyna Maliska.

Na uroczystą galę z okazji 30-lecia istnienia „Bławatki” zapraszają 24 listopada 2022 roku o godz. 17:00 do Chojnickiego Centrum Kultury. Tego dnia na scenie ChCK wystąpi obecny skład zespołu wraz z dawnymi członkami „Bławatków”. W najbliższy czwartek będzie okazja do wspólnego świętowania i podziwiania talentów muzycznych, przy żywej muzyce kaszubskiej w tle.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są do odbioru w kasie Chojnickiego Centrum Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona, 1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia.

Zapraszamy!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.