HEMAR - charytatywnie

25 marca o godz. 19:00 w Chojnickim Centrum Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Hemar - czyli piosenki 20-lecia międzywojennego”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację chojniczanki Oliwii Stanke.

To wyjątkowe wydarzenie jest pokłosiem licytacji vouchera na zagranie spektaklu na dowolny cel, w dowolnym miejscu przez aktorów Projektu 41. Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spontanicznie założona grupa 20 Mecenasów wylicytowała rzeczony voucher na kwotę 20.000 zł. Pieniądze zasiliły kasę WOŚP’u. Dobroczyńcy postanowili jednomyślnie, że podczas pokazu spektaklu zasiane DOBRO ma się rozrastać dalej - więc spektakl zostanie zagrany charytatywnie: odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Oliwii Stanke, cierpiącej na artogrypozę i zespół wad rozwojowych.

Podczas spektaklu aktorzy Projektu 41 przeniosą widzów w lata dwudzieste poprzedniego wieku i zaśpiewają przepiękne utwory z repertuaru Mariana Hemara - twórcy, który w tamtych czasach stworzył setki znanych i lubianych kompozycji takich jak chociażby „Upić się warto”. Całość koncertu ubrana jest w zgrabną formę teatralną - będzie to też okazja, żeby przekonać się, czy humor wieku XX jest aktualny w naszych czasach.

Obsada:
Daria Kwiatkowska
Agnieszka Schreiber
Adrianna Starsiak
Kinga Kobus
Beata Czapiewska
Martyna Wacławska
Piotr Czapiewski
Piotr Rutkowski
Piotr Cieśliński
Grzegorz Szlanga

Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Szlanga
Kostiumy: Daria Kwiatkowska
Aranżacje: Janusz Łangowski
Konsultacje wokalne: Marta Wieczorkiewicz, Janusz Łangowski
Multimedia: Piotr Cieśliński, Piotr Czapiewski

Wejściówki będzie można odbierać w kasie ChCK od 11 marca. Pobranie wejściówki z numerem miejsca zobowiązuje do nabycia cegiełki w wysokości 20 zł. Będzie to można zrobić u wolontariuszy bezpośrednio przed spektaklem.

Podczas trwania wydarzenia będzie można posilić się w specjalnie na tę okazję stworzonej Kawiarence dla Oliwii, będzie można również zakupić przepiękne ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach.

Serdecznie zapraszamy!

siepomaga-plakat.jpg

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.