Główna nagroda w Warszawie dla Studia Rapsodycznego

Na ogólnopolskim festiwalu "Zderzenia teatralne" odbywającym się w Warszawie, Chojnickie Studio Rapsodyczne otrzymało Grand Prix festiwalu za spektakl "Romeo i ...".

Na festiwal odbywający się w dniach od 30 sierpnia do 1 września, zaproszono 6 teatrów z całej Polski. Pokazy spektakli odbyły się w Ośrodku Działań Artystycznych "Dorożkarnia", obecnej siedziby Teatru Pijana Sypialnia. Reprezentujące Chojnickie Centrum Kultury Studio Rapsodyczne pojechało do stolicy ze spektaklem inspirowanym dramatem Williama Shakespearem "Romeo i Julia".

Po każdej prezentacji odbywała się moderowna dyskusja z jury oraz z widzami na temat spektaklu. Przedstawienie w reżyserii Grzegorza Szlangi i wykonaniu Dominika Gostomskiego zebrało wiele dobrych opinii, również od innych teatrów. W czasie wydarzenia odbyły się warsztaty aktorskie, a uczestnicy zostali zaproszeni do Och Teatru na spektakl "Bal manekinów" w reżyserii Jerzego Stuhra z główną rolą Macieja Stuhra.

Na festiwalu to zespoły biorące udział w wydarzeniu wraz z jury przyznawało nagrody. Każdy teatr miał do rozdysponowania 5 punków. Spektakl "Romeo i ..." otrzymał największą ilość punktów i zdobył Grand Prix.

Gratulujemy!

Ogólnopolski Festiwal w Warszawie - "Romeo i..." - opinie ;)

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.