Finisaż wystawy grafik i malarstwa pt. "JA, KOBIETA"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 18 sierpnia o godz. 18:00 na spotkanie z Evą Trabszo, artystką i Ambasadorką Kultury Pomorza, której prace chojniczanie mogli podziwiać przez ostatni miesiąc.

Będzie to ostatnia szansa na zobaczenie prac artystki. Podczas finisażu wystawy, wystąpią także muzycy: Wojtek Czemplik, Małgorzata Waszyńska i Mariusz Giermaziak. Po spotkaniu z artystką będzie możliwość nabycia jej prac.

Eva Trabszo (z domu: Ewa Abramek) urodzona i wychowana w Chojnicach, obecnie na stałe mieszkająca i tworząca w Londynie, w Wielkiej Brytanii.

Rozpoczęła bardzo wcześnie, jako dziecko i wiele z tego, czym nasiąknęła pochodzi z domu rodzinnego, gdzie panował szacunek i zachwyt nad sztuką, jej postrzeganiem i tworzeniem. Swoją technikę szkicu ćwiczyła przez lata młodości, natomiast zamiast Akademii Sztuk Pięknych skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim.

Największym mentorem i guru sztuki pozostała dla niej na zawsze mama, Marianna Abramek, z którą Ewa stawiała tak pierwsze kroki na polu szkicu, jak również szlifowała detale widzenia, czucia i realistycznego przedstawienia otaczającego świata. W wieku 16 lat nagła śmierć mamy sprawiła, ze ten świat się zatrzymał i ostatecznie przestał istnieć.

Przerwa trwała długo. Czas uzdrawiania zabrał ponad 27 lat, a wypełniony był czasem poświęconym własnej rodzinie, zmianie miasta, a później kraju zamieszkania, zbieraniu doświadczeń i wzrastaniu dzięki niezliczonym szkoleniom i pracy dla wielkich tego świata: Giorgio Armani, J.P.Tod's, Harrod's, żeby zakończyć jako Make Up Artist dla Yves Saint Laurent, Dolce&Gabbana, Gucci. Bliskość świata mody przyniosła wielkie przeżycia i pięknych ludzi, a obsługa świata celebrytów i docenienie wysokiego standardu serwisu sprawiły, że decyzja o rozpoczęciu własnej drogi sztuki była już nieunikniona.

W 2015 podczas jednej z wizyt w ukochanej Polsce odnaleziony został stary, częściowo zniszczony szkicownik sprzed lat i to on, jako delikatne przypomnienie tego, co tak kochała za młodu miał się przyczynić do powrotu na drogę sztuki. Dwa tygodnie później powstał pierwszy szkic torując drogę kolejnym nadchodzącym.

Podróż trwa...

Wstęp wolny.

Link do rozmowy artystki w radiu Weekend Fm:
https://weekendfm.pl/?n=101993&chojnice-wystawa_prac_chojniczanki_evy_tr...

Zapraszamy!

Wydarzenia

Bing na Żywo – "Wielkie Urodziny"

24.03.2024 10:00
24.03.2024 12:30
24.03.2024 15:00

Spektakl komediowy "Miłość i polityka"

07.03.2024 17:30
07.03.2024 20:30