Europejska Noc Muzeów 2024

Chojnickie Centrum Kultury, jak co roku, bierze udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja 2024 roku, która potrwa od godz. 18.00 do godz. 23.00.

W tym roku przygotowaliśmy dla zwiedzających liczne atrakcje:

w sali wystawowej Chojnickiego Centrum Kultury będzie można zwiedzić wystawę „Południki. Boom!” Danuty Joppek - doświadczonej malarki z Gdańska. Danuta Joppek uprawia głównie malarstwo. Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu międzynarodowych wystaw zbiorowych „W drodze...” oraz cyklu „Grunt to Rodzinka”. Jest autorką tekstów analitycznych o sztuce. Jej obrazy inspirują poetów i pisarzy.

Na parkingu ChCk będzie można poczuć klimat zabytkowych samochodów. Stowarzyszenie Automobilklub Chojnicki zaprasza na zwiedzanie eksponatów mobilnych, na które składają się pojazdy klasyczne. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentują swoje perełki, będzie można podyskutować z właścicielami aut na temat ich historii oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Z racji ogromnego powodzenia zeszłorocznej wystawy retro gier w sali teatralnej organizujemy turniej wybranej retro gry systemem pucharowym. Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: g.szlanga@ckchojnice.pl do 17 maja. W tytule maila prosimy o dopisek - "turniej retro gier". Aby wszyscy mieli równe szanse o tytule gry poinformujemy w późniejszym terminie. Turniej rozpocznie się o godz. 18.00. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestników: od 1 do 101. Zwycięzcy otrzymają nagrody o godz. 22.00 na sali widowiskowej ChCK - o tej godzinie na dużym ekranie odbędą się finały.

Otwarte będzie również Muzeum Janusza Trzebiatowskiego:
W Noc Muzeów na 3 kondygnacjach rozłożone będą puzzle piankowe przedstawiające wybrany eksponat z Muzeum. W tle w trakcie zwiedzania głos Janusza Trzebiatowskiego, będzie opowiadał o zbiorach.

noc-muzeum-2024.jpg

Wydarzenia

Dni Chojnic 2024

28.06.2024 - 30.06.2024