Dzień Sapera

16 kwietnia obchodzony jest Dzień Sapera czyli Święto Wojsk Inżynieryjnych. Z tej okazji zapraszamy do Chojnickiego Centrum Kultury na wydarzenie, które przybliży jak trudny, ciekawy, ale i bardzo niebezpieczny to zawód.

Święto to obchodzone jest już od 1946. Zostało ustanowione na cześć sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 roku. W tamtym okresie Saperzy wnieśli ogromny wkład w odzyskanie ziem polskich. 

Kim są saperzy i dlaczego ich profesja jest tak niebezpieczna? Dlaczego saper myli się tylko raz albo czy na pewno tylko raz?

Będzie można się sprawdzić w poszukiwaniu miny przeciwpancernej na polu minowym. Zapoznać się z symboliką wojsk i jednostek inżynieryjnych. Pokażemy historię tej formacji. Zademonstrujemy sprzęt saperski. Pokażemy jak wygląda mina i niewybuchy. Nauczymy jak postępować w przypadku znalezienia rzeczy niebezpiecznej. W Dzień Sapera warto oddać hołd zawodowcom, którzy w czasie wykonywania swoich obowiązków każdorazowo ryzykują życie.

16 kwietnia 2019 r., od godziny 9.00 do 17.00
Chojnickie Centrum Kultury
Wstęp wolny

Organizatorzy: Chojnickie Centrum Kultury, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach, 34 Chojnicki Batalion Radiotechniczny.

Serdecznie zapraszamy!

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.