• DKF
  • 01.03.2019

Dyskusyjny Klub Filmowy w marcu

OSCAROWY MARZEC W DKF! Dyskusyjny Klub Filmowy "Cisza" działający przy Chojnickim Centrum Kultury zaprasza w marcu na przegląd filmów, które zdobyły Nagrody Akademii Filmowej w 2019 roku . Bilety w cenie 15 zł oraz karnety w cenie 48 zł dostępne w przedsprzedaży w Chojnickim Centrum Kultury.

PROGRAM DKF NA MARZEC 2019:

4 marca, godz. 19:00 VICE

Zdobywca Oscara 2019 w kategorii: najlepsza charakteryzacja. Historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

11 marca, godz. 19:00 ROMA

Film nagrodzony 3 Oscarami 2019 w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia. Barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo i Adela pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne?

18 marca, godz. 19:00 FAWORYTA

Film wyróżniony 10 nominacjami do Oscarów 2019, 5 nominacjami do Złotych Globów, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage, dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji oraz... zdobywca Oscara 2019 w kategorii: najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Olivii Colman. Akcja filmu dzieje się w XVIII wieku w Anglii. Na tronie zasiada chorowita Królowa Anna i tak naprawdę władzę za nią sprawuje najlepsza przyjaciółka, Lady Sarah. Wkrótce na dwór przybywa nowa służąca, Abigail. Sarah jest zachwycona kobietą i postanawia wziąć ją pod swoje skrzydła. Między bohaterkami rodzi się przyjaźń, a Abigail dostrzega w tym szansę na jej powrót do arystokratycznych korzeni.

27 marca, godz. 19:00 GREEN BOOK

ZDOBYWCA OSCARA 2019 DLA NAJLEPSZEGO FILMU! Film Petera Farrelly'ego otrzymał aż trzy nagrody Akademii: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali) oraz najlepszy scenariusz oryginalny. Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

[opisy dystrybutora]

Bilety: 15 zł (do nabycia w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Swarożyca 1 lub przez Internet)
Karnet na 4 filmy: 48 zł (do nabycia tylko w kasie kina)

Zapraszamy!

Zrealizowano przy wsparciu PISF

Wydarzenia