"Dworskie Zabawy" na 10–lecie Stowarzyszenia Dworek Polski

Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza 9 lutego 2023 roku o godz. 16:00 na uroczyste obchody Jubileuszu 10-lecia działalności.

Spektakl "Dworskie Zabawy" to niezwykła muzyczna podróż śladami polskiej szlachty oraz tradycji dworku polskiego, który stanowił niegdyś centrum kultury dla najbliższej okolicy. W barwnej i humorystycznej opowieści spotkamy się na sarmackiej uczcie, gdzie honorowymi gośćmi będą prezentowane postaci epoki. Skoro uczta, to prym będzie wiódł taniec i szykowne stroje, które wprowadzą w klimat minionych czasów.

Spektakl wykonywany jest przez młodych artystów Zespołu „Dworek Polski” i jest okazją do podsumowania 10-letniej działalności kulturalnej organizacji, która opiera się przede wszystkim na pracy społecznej młodzieży regionu chojnickiego. Po spektaklu będzie można obejrzeć wystawę poświęconą najważniejszym osiągnięciom minionych lat.

Scenariusz spektaklu opracował Piotr Łangowski. Choreografie taneczne przygotowali Anna Piekarska – Więcławek, Piotr Łangowski. Odtwórcami głównych ról będą Angelo Wahl i Piotr Łangowski.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury.

Spektakl realizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Jubileusz 10-lecia działalności Stowarzyszenia Dworek Polski”.

Współorganizatorami wydarzenia są Powiat Chojnicki, Gmina Miejska Chojnice i Gmina Chojnice.
Partnerem realizowanego zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Zapraszamy!

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.