Dwa złote medale dla Marty Szczęsnej

26 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Form Tanecznych "Wygibajka w Redzie", gdzie świetnie zaprezentowała się tancerka z Chojnickiego Centrum Kultury.

Marta Szczęsna, solistka najstarszego zespołu Music Dance, wytańczyła dwa pierwsze miejsca w solo na turnieju w Redzie. Po raz kolejny w tym sezonie potwierdza, że jest niezwykle muzykalna i sprawna w różnych technikach tanecznych. Marta znakomicie zatańczyła jazz solo powyżej 15 lat: otrzymała I miejsce i wartościowy sprzęt do rozciągania. Zawodniczka z Chojnic wygrała również w kategorii wszechstronny tancerz powyżej 13 lat. Była to niezwykła artystyczna bitwa taneczna pomiędzy solistkami, w której trzeba było wykazać się umiejętnościami z jazzu i hip hopu. Z tą karkołomną kategorią połączenia baletu, jazzu i hip hopu, Marta poradziła sobie znakomicie.

Serdecznie gratulujemy!

Trener, choreograf Monika Michalewicz i cały zespół Music Dance!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.