Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.

Oferta ChCK jest szeroka i zróżnicowania, z jednej strony dopasowana do potrzeb mieszkańców z drugiej poszukująca nowych trendów w kulturze. Skupiamy się na dwóch aspektach naszej misji: edukacji i animacji kulturalnej. Poprzez działania projektowe realizujemy szereg zadań zmierzających do popularyzacji kultury i sztuki wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszego regionu.

Jesteśmy organizatorem wielu wydarzeń o charakterze nie tylko regionalnym, ale także ogólnopolskim, m.in. koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej, festiwali muzycznych i teatralnych, przeglądów piosenki czy konkursów plastycznych. Największymi i najważniejszymi wydarzeniami organizowanymi przez ChCK jest Chojnicka Noc Poetów, Chojnickie Noce Operetkowe, Festiwal Sztuki Ulicznej Chojnicka Fiesta, festiwal rockowy InterTony czy Turniej Rycerski. Jesteśmy współorganizatorem wielu cyklicznych wydarzeń organizowanych przez liczne organizacje pozarządowe.

W cyfrowym kinie prezentujemy premierowo najlepsze polskie filmy oraz najnowsze dzieła kinematografii światowej, które można oglądać w technologi 3D i 4K. Na deskach teatralnych prezentują się najlepsze teatry zawodowe z Polski i Europy. Przy ChCK działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, który uznawany jest za jeden z najlepszych teatrów alternatywnych w Polsce. Potwierdzeniem tej tezy są liczne nagrody na ogólnopolskich festiwalach, recenzje oraz frekwencja na spektaklach.

Prowadzimy zajęcia z tańca współczesnego, klasycznego a także jazzu, modernu i modern jazzu dla dzieci i młodzieży. Owocem ciężkiem pracy są świetne wyniki na zawodach tanecznych. Nasze tancerki reprezentują Chojnice na mistrzostwach Polski, Europy i Świata, z których wielokrotnie wracają z medalami i tytułami mistrzowskimi.

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się indywidualne i grupowe zajęcia muzyczne. Dzieci, młodzież oraz dorośli uczą się śpiewu oraz gry na gitarze, trąbce, keyboardzie i saksofonie. Nasi wychowankowie zdobywają laury na przeglądach piosenki oraz konkursach poezji śpiewanej.

Nasza galeria organizuje wystawy malarstwa, rysunku, rzeźby, pamiątek i fotografii zarówno uznanych artystów jak i początkujących twórców, chcących się pochwalić swoją pracą. Pracownia plastyczna oprócz popularnych zajęć dla dzieci i młodzieży wzbogaciła swoją ofertę o warsztaty z rzeźby oraz ceramiki, kierując je także do osób dorosłych.

Przy naszym ośrodku działają: kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, chór seniora Astry oraz Dyskusyjny Klub Filmowy. Zajęcia prowadzą wykształceni i doświadczeni instruktorzy.

Zapraszamy na nasze wydarzenia!

Chojnickie Centrum Kultury

Chojnickie Centrum Kultury to najważniejszy ośrodek wydarzeń kulturalnych nie tylko Chojnic, ale całej południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.

Wydarzenia