Błażej Tachasiuk najlepszym aktorem festiwalu

Chojnickie Studio Rapsodyczne na festiwalu teatralnym w Gdańsku pokazało spektakl "Kazanie XXI", za które aktor Błażej Tachasiuk otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO to jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów spektakli na teatralnej mapie Polski. W jury zasiadło dwóch doskonałych reżyserów: były dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu Paweł Szkotak i reżyser Teatru Wybrzeże Adam Nalepa oraz Piotr Łukawski zawodowy aktor również związany z Teatrem Wybrzeże.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę Dyrektora Gdańskiego Archipelagu Kultury dla najlepszego aktora festiwalu Błażejowi Tachasiukowi za kreację w spektaklu w reżyserii Grzegorza Szlangi. To już szósta ogólnopolska nagroda dla tego spektaklu".

Studio Rapsodyczne zakończyło tegoroczne podróże festiwalowe. W tym roku chojnicki teatr był na 8 festiwalach (Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Wejherowo, Wołomin, Słupsk, Gorzów Wlkp, Niemcy), z których wrócił z 10 nagrodami za 4 tytuły repertuarowe ("Romeo i...", "Kazanie XXI", "Popatrz na Lusię", "Dziecko dla początkujących"). Nie było festiwalu, na którym Studio nie dostałoby nagrody.

Fot. Daniel Frymark

Gratulujemy!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia