„Bławatki” życzą Wesołych Świąt

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” uroczyście obchodził miniony weekend. Wszyscy zasiedli do wspólnej Wigilii, a w sobotę zaśpiewali kolędy na jarmarkach w Chojnicach i Bydgoszczy, życząc ze sceny zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia odbyła się 13 grudnia w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Na dzieci czekał bogato zastawiony stół z kaszubskimi przysmakami oraz Gwiazdor, który obdarował wszystkich prezentami. W niedzielę zespół wystąpił na Starym Rynku w Chojnicach podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Po występie „Bławatki” wyruszyły w drogę do Bydgoszczy na trwający w samym centrum miasta świąteczny jarmark rękodzieła artystycznego. Organizatorzy podziękowali za wspaniały występ, wręczając dzieciom pluszowe pamiątki z Bydgoszczy.

„Bławatkom” na jarmarkach towarzyszył Dworek Polski, który pięknie zaprezentował tradycyjne tańce ludowe. Młodzi artyści w nagrodę za całoroczny trud wkładany w działalność zespołu wybrali się na swiąteczny seans kinowy. W Chojnicach „Bławatki” wystąpią na Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 5 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 w Chojnickim Centrum Kultury.

„Bławatki” życzą Wszystkim Cudownych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku 2019 zapraszają na koncert!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry