Bławatki dla "Niepodległej"

Z okazji 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” wystąpił w Kłodawie oraz na Festiwalu Twórczości Ludowej „EtnoBaltica”.

9 listopada „Bławatki” zawitały do Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie. Zespół zaprezentował pieśni i tańce kaszubskie, włączając do zabawy uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły. Wszyscy zaintonowali Hymn Kaszubski i w rytmie poloneza udali się na boisko szkolne, gdzie odbył się uroczysty apel, podczas którego o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Dzień później zespół wystąpił w Swołowie k.Słupska na I Pomorskim Przeglądzie Zespołów Ludowych „EtnoBaltica”. 10 listopada na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zaprezentowały się 24 zespoły, wśród których „Bławatki” były najmłodszą i najliczniejszą kapelą ludową. Pomysłodawcą imprezy było Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

Bardzo dziękujemy organizatorom obu wydarzeń za zaproszenie i wzruszającą lekcję patriotyzmu.

Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu zapraszamy na próby, które odbywają się w piątki o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

Kontakt do zespołu: Leszek Karasiewicz tel. 694 861 756

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman, Orkiestra Dęta oraz chór seniora Astry