68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski-wyniki

W Chojnickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 68. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które wyłoniły uczestników eliminacji wojewódzkich.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest wielostopniowy i wieloturniejowy, składają się na niego przeglądy środowiskowe, etap powiatowy organizowany przez Chojnickie Centrum Kultury, eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 20 i 21 maja br. w Kwidzyńskim Centrum Kultury oraz spotkanie finałowe, którego termin oraz miejsce zostaną podane na stronie www.tkt.art.pl.

24 marca 2023 r. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się etap powiatowy Konkursu.
Jury w składzie:
Grzegorz Szlanga- Przewodniczący Jury, Chojnickie Centrum Kultury
Marta Wieczorkiewicz- aktorka, absolwentka Studium Musicalowego CAPITOL we Wrocławiu
Ewa Kerplik- sekretarz konkursu, Chojnickie Centrum Kultury
ogłosiło następujący werdykt.

Turniej Recytatorski dorosłych
Nagroda- Oliwia Kowalewska (nominacja do etapu wojewódzkiego)

Turniej Teatrów Jednego Aktora

Nagroda- Livia Walczak (nominacja do etapu wojewódzkiego)

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas przesłuchań na etapie wojewódzkim!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.