Teatr w Chojnickim Centrum Kultury

Chojnickie Studio Rapsodyczne w sztuce "Władca Much"

Chojnickie Studio Rapsodyczne

Studio zostało założone jako teatrzyk działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach w 2004r. przez instruktora Grzegorza Szlangę.

Od 2007r. działa przy Chojnickim Domu Kultury (obecnie Chojnickie Centrum Kultury), realizując około 50 spektakli rocznie, tworząc własne projekty i organizując autorskie warsztaty. Swoją twórczość prezentuje na scenie Chojnickiego Domu Kultury oraz na festiwalach regionalnych i ogólnokrajowych.

Studio ma na koncie liczne nagrody. Do najważniejszych należą Nagroda Główna na Windowisku 2009 za spektakl "Bon Voyage", trzykrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Luterek w Wejherowie za spektakle "Lekcja" oraz "Bóg się rodzi", cztery nagrody na festiwalu S.O.F.T 2011 w Olsztynie za spektakl "Dzieło Sztuki". Ponadto Grzegorz Szlanga jest laureatem wielu nagród indywidualnych, m.in. nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalu Windowisko 2011.

Chojnicki Dom Kultury prowadzi stały nabór aktorów do Chojnickiego Studia Rapsodycznego w wieku powyżej 14 lat.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w terminach dobranych indywidualnie do aktorów grających w spektaklu.

Opiekunem Studia jest Grzegorz Szlanga
e-mail: rapsodyczne@gmail.com

Więcej informacji o Chojnickim Studiu Rapsodycznym na stronie: rapsodyczne.chojnice24.pl

Teatr Niepokorny

Utworzony w 1989 roku pracuje pod patronatem Chojnickiego Domu Kultury. W okresie 24 lat swojego istnienia uczestniczył w licznych festiwalach na terenie kraju i za granicą, miedzy innymi w MFTU w Jeleniej Górze, Winobraniowych Spotkaniach Teatrów Plenerowych w Zielonej Górze, Święcie Starego Miasta w Bad Bevensen - Niemcy, Dniach Miasta Emsdetten - Niemcy, w MFTU "Złoty Lew" we Lwowie, w MFTU i Plenerowych "Feta" w Gdańsku, Festiwalu "La Strada" w Kaliszu, w MFTU "o Maskę Pierrota" w Chojnicach i MFTU w Krakowie.

Założycielem i twórcą większości scenariuszy spektakli Teatru Niepokornego jest nieżyjący już Eugeniusz Mikołajczyk. Przy realizacji swoich spektakli teatr wykorzystuje inspiracje literackie oraz mity i legendy. W przedstawieniach używane są szczudła, żywy ogień oraz lekka pirotechnika.

Teatr Niepokorny jest teatrem plenerowym zrzeszającym młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Oprócz przedstawień plenerowych wystawia również spektakle sceniczne oraz zajmuje się warsztatami, akcjami promocyjno - reklamowymi i występami charytatywnymi.

Teatr Niepokorny jest laureatem wielu nagród i wyróżnień min.: Brązowa Maska Pierrota na MFTU w Chojnicach w 1996 r., Lampa Specjalna w V Ogólnopolskim Przeglądzie Autorskich Prezentacji scenicznych "Naświetlarnia" 2009, Nagroda XIII Konfrontacji Dziecięcych Młodzieżowych Zespołów Teatralnych 2011.

Zajęcia odbywają się:

Wtorek: 15:30 - 17:30
Czwartek: 15:30 - 17:30

Opiekunem jest Przemysław Mikołajczyk
e-mail: p.mikolajczyk@chdk.chojnice.pl

Teatr repertuarowy

Na scenie Chojnickiego Centrum Kultury regularnie występują uznane amatorskie grupy teatralne oraz najlepsze teatry zawodowe z całej Polski. Oto aktualny program teatru repertuarowego w ChDK.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal