XXV Festiwal Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta 2017"

26.06.2017

W tym roku zostanie zaprezentowanych 9 spektakli, efektowne prezentacje ogniowe, uliczne występy muzyczne, warsztaty plastyczne, pokazy baniek mydlanych. A na mieszkańców i turystów przechadzających się chojnicką starówką czekać będą żywe rzeźby.

Z okazji jubileuszu 25 edycji "Chojnickiej Fiesty", 1 lipca podczas uroczystego otwarcia, Festiwalowi zostanie nadane imię jego twórcy i wieloletniego dyrektora artystycznego Eugeniusza Mikołajczyka.

Program Festiwalu Sztuki Ulicznej „Chojnicka Fiesta 2017”

SOBOTA 1.07.2017

GODZ. 22:00 - Stary Rynek
Uroczyste otwarcie festiwalu
„Opowieści Wieku Pary” Teatr 4 Żywioły

GODZ. 23:30 - Fosa Miejska
„Fireshow” Los Fuegos

NIEDZIELA 2.07.2017

GODZ. 11:00 – Stary Rynek
Warsztaty plastyczne, pokazy kuglarskie, żywe rzeźby, występy muzyczne

GODZ. 12:00
Parada uczestników festiwalu spod Szkoły Podstawowej nr 1 na Stary Rynek

GODZ. 12:30- Stary Rynek
Spektakl „Podryw na brykę” i „Moja najpiękniejsza dziewczyna” Warsztaty Terapii Zajęciowej

GODZ. 13:00 - Stary Rynek
„Fintikluszki” Teatr Małe Mi

GODZ. 14:00 – Fosa Miejska
„Koziołek Matołek i jego przygody” Prym ART

GODZ. 15:15 – Stary Rynek
„Marionetarium” Teatr Pinezka

GODZ. 16:15 – Stary Rynek
„Żarna Czasu” Teatr 4 Żywioły

GODZ. 22:00 – Stary Rynek
„Poemat o Słońcu i Księżycu” Teatr Klinika Lalek

GODZ. 23:20 – Fosa Miejska
„Alice in Fireland” Teatr MAMADOO

GODZ. 23:50 – Fosa Miejska
Pokaz sztucznych ogni

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Chojnicach

Sponsorzy:
Zielone Domy, Spar-Meble

OPISY SPEKTAKLI:

„Opowieści Wieku Pary” Teatr 4 Żywioły
Niesamowita podróż poprzez czas, przestrzeń, rzeczywistość i fantazję. Akcja rozpoczyna się w Londyńskim domu H.G Wellsa w 1893 roku gdy wieloletni asystent, który w sekrecie adoruje jego wybrankę, czując się niedoceniany postanawia wykorzystać Wellsowską maszynę czasu w celu rozdzielenia pary wręcz idealnej. Zdradzony i zrozpaczony protagonista rozpoczyna szaleńczy pościg za najważniejszą rzeczą w jego życiu.

„Fireshow” Los Fuegos
Pokaz tańca z ogniem – niezwykłe widowisko plenerowe, w którym główną rolę odgrywają dynamiczne, przestrzenne, ogniste obrazy. Ekspresyjna muzyka, dopracowana choreografia i płonące rekwizyty. Odpowiednio dobrane stroje, makijaże oraz zadziwiające kuglarskie sztuczki tancerzy ognia, urozmaicane efektami pirotechnicznymi. Bajkowy i magiczny świat, który na długo zapada w pamięć. Daj się zaczarować!

Spektakl „Podryw na brykę” i „Moja najpiękniejsza dziewczyna” Warsztaty Terapii Zajęciowej
„Podryw na brykę” Dwaj młodzieńcy żyjący na luzie chcą poderwać dziewczyny, ale w żaden sposób nie udaje im się to. Po próbach stwierdzają, że sami spędzą ze sobą czas.
Moja najpiękniejsza dziewczyna (pantomima) - Młodzieniec zauważa piękną dziewczynę na łące, która zbiera kwiaty podchodzi do niej i spędzają razem piękny czas. Niestety nadszedł czas rozłąki, chłopak codziennie przychodzi na łąkę z nadzieją, że jeszcze ją zobaczy.
Kiedy ponownie się spotykają zostają ze sobą na zawsze.

„Fintikluszki” Teatr Małe Mi
Finti... Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka.

"Koziołek Matołek i jego przygody” Prym ART
Muzyczna bajka, pełna ciekawych przygód oraz niezapomnianych wrażeń. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej muzycznej i scenograficznej oprawie, czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Jak skończą się przygody niesfornego Koziołka Matołka? Zobaczcie sami!

„Marionetarium” Teatr Pinezka
Clown Pinezka to jeden z najlepszych clownów w Polsce. Mistrz clownady, który bawi i chwyta publiczność za serce we wszystkich zakątkach świata. Plejada marionetkowych gwiazd przedstawi najlepsze numery ze wszystkich przedstawień z 35 letniej historii teatru. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka jarmarcznej clownady, marionetek i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

„Żarna Czasu” Teatr 4 Żywioły
Historia dwupokoleniowej rodziny młynarskiej oglądana przez pryzmat baśniowości i metafizyki. Rytm życia bohaterów wyznacza Władca Czasu i podległe mu żarna młyna – wiatraka. Występujący w przedstawieniu Giganci są uosobieniem władców i możnych tego świata. Z kolei rodzina młynarska to prości ludzie żyjący zgodnie z zegarem biologicznym. Integracja Gigantów w ich egzystencję powoduje u nich zmiany mentalności i moralności.

„Poemat o Słońcu i Księżycu” Teatr Klinika Lalek
Sztandarowy widowisko Teatru Klinika Lalek z udziałem dużych lal i masek, z dużymi, jeżdżącymi instalacjami, grane przez aktorów w niezwykłych maskach, z latającym Smokiem. Duże, plenerowe widowisko wśród płonących mandali ognia. Poemat o układzie sił w kosmosie. Spektakl jest o tym, że jest dzień i noc, że jest jasno i ciemno, że jest słońce i księżyc, że jest kobieta i mężczyzna, że jest początek i koniec, do którego docieramy na grzbiecie tęczowego Smoka.

„Alice in Fireland” Teatr MAMADOO
Fireland to kraina sennych mar i wyrzutków ze świata ludzi i zwierząt, w której rządzi gang rebeliantek - „ALICES”. Ta królicza nora to nie sielankowy świat z bajek dla dzieci. Kto tu kogo goni: króliki „ALICJE”? Czy to „ALICJE” prześladują króliki? Mniejsza o to - nikogo z nich nie chciałbyś spotkać na swojej drodze... Niesamowite widowisko 4 aktorek z użyciem ognia i bardzo efektownymi choreografiami.

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal