Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

30.03.2017

W szkołach podstawowych konkurs dzielił się na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 oraz klasy 4-6. Łącznie zaprezentowało się 46 uczestników. W konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych zaprezentowało się 11 uczestników, 9 osób w kategorii Turniej Recytatorski oraz 2 osoby w Turnieju Poezji Śpiewanej.

Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Szkoły podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Laura Gierszewska, Zespół Szkół w Silnie,
Drugie miejsce- Przemysław Kędzierski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku,
Trzecie miejsce- Dominik Damrat, Szkoła Podstwowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku,
Wyróżnienie- Sebastian Stolc, Szkoła Podstawowa w Lichnowach,
Wyróżnienie- Oliwia Bloch, Szkoła Podstawowa w Lichnowach,
Wyróżnienie- Klara Ringwelska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach,
Wyróżnienie- Anastazja Kabat, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach,
Wyróżnienie- Jagoda Pruska, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach,

Szkoły podstawowe klasy 4-6:
Pierwsze miejsce- Mateusz Pawlak, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach,
Drugie miejsce- Anna Pukrop, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach,
Trzecie miejsce- Inga Weltrowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku,
Trzecie miejsce- Wiktoria Lubińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach,
Wyróżnienie- Dorota Kłodzińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach,
Wyróżnienie- Franciszek Czapiewski, Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku,
Wyróżnienie- Martyna Majer, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach,

Gimnazjum:

Recytacja:
Pierwsze miejsce- Alicja Rydygier, Zespół Szkół w Lubni,
Drugie miejsce- Maja Jabłońska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku,
Trzecie miejsce- Rozalia Czapiewska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku,
Wyróżnienie- Wiktor Wnuk Lipiński, Gimnazjum w Sławęcinie,
Wyróżnienie- Krzysztof Łuszczak, Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Chojnicach,

Poezja śpiewana:
Pierwsze miejsce- Karolina Głuszek, Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Chojnicach,

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Sopocie.

Gratulujemy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal