Wyniki konkursów recytatorskich

26.03.2018

W obu konkursach wzięło udział łącznie 83 recytatorów. Do etapów wojewódzkich zakwalifikowano łącznie 11 wykonawców. Wyniki poszczególnych kategorii prezentujemy poniżej:

WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI POLSKIEJ

Turniej Recytatorski

Klasy I-III szkół podstawowych:

Pierwsze miejsce- Laura Gierszewska, Szkoła Podstawowa w Silnie (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Drugie miejsce- Magdalena Dolina, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Lena Gogolewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Natalia Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Kinga Klonowska, Szkoła Podstawowa w Lichnowach
Wyróżnienie- Aleksandra Otta, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Daria Legin, Szkoła Podstawowa w Lichnowach
Wyróżnienie- Alicja Kaszubowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Helena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie- Aleksandra Cieplińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

Klasy IV-VI szkół podstawowych:

Pierwsze miejsce- Inga Weltrowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Pierwsze miejsce- Amelia Rybacka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Hieronima Derdowskiego w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Drugie miejsce- Wiktoria Lubińska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Bogna Knuth, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Trzecie miejsce- Natalia Jażdżewska, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie- Agata Pestka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Wiktoria Karnecka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Oliwia Bloch, Szkoła Podstawowa w Lichnowach
Wyróżnienie- Julia Łętowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Julia Stanisławska, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie- Marta Jączyńska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Róża Stolp, Chojnickie Centrum Kultury

Klasa VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne:

Pierwsze miejsce- Arkadiusz Lorek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Drugie miejsce- Maksymilian Tachasiuk, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Trzecie miejsce- Laura Drewczyńska, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Czersku
Trzecie miejsce- Anna Dzwonkowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Mateusz Pawlak, Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie- Kinga Leszczyńska, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie- Amelia Gostomczyk, Szkoła Podstawowa im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi
Wyróżnienie- Franciszek Czapiewski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Wyróżnienie- Paula Szczęsna, Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie- Aleksandra Brünn, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Ewelina Januszewska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Turniej Poezji Śpiewanej:

Pierwsze miejsce- Julia Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Turniej Poezji Śpiewanej

Pierwsze miejsce- Weronika Kowalska, Chojnickie Centrum Kultury (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Drugie miejsce- Karolina Lackowska, Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach

Turniej Recytatorski młodzieży ponadgimnazjalnej

Pierwsze miejsce- Maja Figura, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Drugie miejsce- Wiktoria Ringwelska, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)
Trzecie miejsce- Katarzyna Gabryś, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach

Turniej Recytatorski dorosłych

Pierwsze miejsce- Viktoria Szopińska (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Turniej Teatru Jednego Aktora
Pierwsze miejsce - Błażej Tachasiuk ze spektaklem „Kazanie XXI” (kwalifikacja do etapu wojewódzkiego)

Etap wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej odbędzie się w drugiej połowie maja w Sopocie, a etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kwietniu w Gdyni.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal