Warsztaty taneczne z gwiazdą

28.11.2017

W sobotę 25 listopada w nowej sali baletowej CHCK odbyły się warsztaty tańca jazzowego, które poprowadził Włodek Kołobycz. Była niezwykle pracowita atmosfera. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w pracę z zawodowym tancerzem. Każde zajęcia warsztatowe rozpoczęły się rozgrzewką i pracą nad techniką tańca klasycznego (baletem). W pierwszej części królowała technika klasyczna, dopiero w w drugiej ćwiczona była choreografia lyrical jazz, piękne figury jazzowe do muzyki pop.

Włodek Kołobycz swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał jeszcze na Ukrainie. Po przeprowadzce do Nysy, w Polsce, tańczył w zespole Tanero, w Nysie, potem w opolskim zespole Pech. W 2012 roku zdobył Mistrza Europy IDO, aktualnie jest związany z zespołem Yuldance w Warszawie. W 2015 roku został finalistą 8 edycji You Can Dance. Za granicą szkolił się m.in. w Brodway Dance Center w Nowym Yorku, we Włoszech brał udział w projekcie Rock Love Chopin w Weronie. Jest niezwykłym tancerzem, który łączy w sobie najlepsze cechy tancerza turniejowego, z umiejętnościami i profesjonalizmem tancerza scenicznego, prezentuje wysokie umiejętności z tańca klasycznego i jazzowego, które łączy w nowoczesnych i modnych choreografiach lyrical jazz i balet jazz.

Po zakończeniu warsztatów artysta wracał od razu do Warszawy, gdzie występuje w spektaklu Teatru Tańca Zawirowania. Jest tancerzem bardzo zajętym, ale znalazł czas aby odwiedzić bardzo utalentowane młode tancerki Chojnickiego Centrum Kultury.

Inicjatorem i koordynatorem warsztatów jest Monika Michalewicz.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal