Projekt "Teatr za murami"

03.08.2017

Chojnickie Centrum Kultury złożyło wniosek pn. "Teatr za murami - cykl warsztatów i spektakli teatralnych dla osadzonych w placówkach chojnicko-człuchowskich" do Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura dostępna". Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do udziału w projekcie zaproszono Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach, Areszt Śledczy w Chojnicach, Zakład Karny w Czarnem, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wierzchowie.

W dniach od 31 lipca do 2 sierpnia Chojnickie Studio Rapsodyczne pokazało trzykrotnie spektakl „Terror 2.0” dla młodych wychowanków Schroniska dla Nieletnich, osadzonych kobiet Aresztu Śledczego w zakładzie zewnętrznym w Czersku oraz osadzonych mężczyzn w Zakładzie Karnym w Czarnem. .

W ramach projektu odbędą się również warsztaty z osadzonymi prowadzone przez aktorów Studia. W ciągu 5 spotkań aktorzy przybliżą warsztatowiczom podstawy gry aktorskiej i przygotują z nimi etiudę, która będzie pokazana przed współosadzonymi.

Koordynatorem projektu jest Marcin Wozikowski.

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal