Olga Szynwelska i Monika Guentzel podwójnymi mistrzyniami świata!

07.06.2017

Od 31 maja do 4 czerwca w węgierskim mieście Pesc trwały Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym. Na Węgry zjechało ponad dwa tysiące tancerek i tancerzy z całego świata.

Olga Szynwelska i Monika Guentzel
rewelacyjnie zaprezentowały się szczególnie w duetach, gdzie wspólnie wytańczyły aż dwa pierwsze miejsca. W fantasy oraz funk jazz powyżej 17 lat zdobyły dwa tytuły mistrzyń świata. W duetach dance show dziewczyny zajęły siódme miejsce.

Chojniczanki świetnie zatańczyły także swoje solówki. Olga zdobyła brązowy medal w solo fantasy powyżej 17 lat i miejsce siódme w solo dance show. Zakwalifikowała się także do finału funk jazz solo pow. 17 lat i w finale wytańczyła miejsce siódme. Monika zdobyła czwarte miejsce w solo fantasy do 16 lat i piąte miejsce w dance show do 16 lat.

Dziewczyny spędziły wiele godzin na próbach w Chojnickim Centrum Kultury oraz w domu, każdą wolną chwilę poświęcając na przygotowanie układów w fantasy i dance show. W kategorii funk jazz nad choreografią czuwała Dominika Kołodziej. Przygotowanie aż dziewięciu choreografii było wyzwaniem karkołomnym, jednak włożony trud zaowocował świetnymi wynikami i zdobytym doświadczeniem.

Trenerem tancerek jest instruktor tańca ChCK Monika Michalewicz.

Gratulujemy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal