Koncert muzyki klasycznej "KOL NIDREI"

08.03.2017

Alicja Różycka – wiolonczelistka, pedagog przedmiotów muzycznych, teoretyk muzyki. W 2015 roku uzyskała tytułu doktora sztuk muzycznych, na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako instrumentalistka regularnie współpracuje z szeregiem orkiestr, w tym m.in. Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Cappella Gedanensis, Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Kameralna PROGRESS. Prowadzi coroczne warsztaty instrumentalne Wakacje Muzyczne z Pasją przeznaczone dla utalentowanej młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia.

Klaudia Trzasko - absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występowała w wielu spektaklach operowych m. in."Cosi fan tutte" w roli Despiny, ”Les fetes venitiennes” w roli Cyganki, “Rzekoma ogrodniczka” w roli tytułowej. W 2015 roku zaśpiewała rolę Królowej Nocy w operze "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta. W tym samym roku zdobyła II nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art - Sopot 2015 w ramach Festiwalu Sopockie Dni Sztuki Wokalnej.

Rafał Kłoczko – z wykształcenia jest dyrygentem, jednak podczas koncertu będzie grał na fortepianie. Jest zdobywcą wielu nagród dyrygenckich. Na stałe współpracuje z Pomorskim Towarzystwem Muzycznym, zespołem Cappella Gedanensis i orkiestrą symfoniczną TUTTA FORZA. Poprowadził dziesiątki koncertów z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą, a także wiele premier operowych. Za jedno z najważniejszych osiągnięć uznać należy fakt, iż pełnił funkcję asystenta maestro Franza Welser-Mösta przy Filharmonikach Wiedeńskich w ramach najsłynniejszego festiwalu operowego na świecie Salzburger Festspiele 2016.

Współorganizator: Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego)
17 marca 2017, godz. 18:00
Wstęp z zaproszeniami

Zaproszenia na koncert wydawane będą w środę, 15 marca od godz. 9:00 i od godz. 17:00 w obecnej siedzibie Chojnickiego Centrum Kultury, ul. Młodzieżowa 44 (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia).

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal