II edycja festiwalu "InterTony" - mocne uderzenie w Chojnicach!

08.06.2017

Wydarzenie to jest efektem ponad 10-letniej współpracy w wymianie muzyków między miastami partnerskimi - Chojnice, Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia). Bezpośrednią inspiracją dla organizatorów jest festiwal przeciwko rasizmowi i dyskryminacji Dettenrockt organizowany w Emsdetten, w którego przeprowadzeniu co roku pomagają wolontariusze z Chojnic.

W 2017 roku na scenie InterTonów zaprezentują się: MATERIA, SAUTRUS, CHELSEA SMILE, TROOPS OF DOOM, MORINGA, ROCKET SHOTS, LAYO, DANOS, MINNESOTA.

Główny organizator, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, już od 10 lat animuje współpracę muzyczną pomiędzy miastami partnerskimi. Fundacja organizuje i wspiera organizatorów koncertów muzyki niezależnej. Aktywuje i pomaga w rozwoju młodych lokalnych zespołów dając możliwość działania przy Samorządnym Centrum Młodzieżowym, wyposażonym między innymi w profesjonalną salę prób. Prowadzi też szkolenia oraz warsztaty artystyczne.

Partnerzy Fundacji to Chojnickie Centrum Kultury oraz organizacje pozarządowe z miast partnerskich: stowarzyszenie Rockinitiative Emsdetten i centrum młodzieżowe Cerberus z Hengelo. Wolontariusze z Emsdetten i Hengelo będą pomagać w pracach związanych z organizacją festiwalu, a ich pobyt będzie możliwy dzięki wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Miasta Chojnice.

Strona internetowa: www.fundacja.pomorskie.info
Strona wydarzenia na facebooku: https://web.facebook.com/events/350802411987179/

Stadion Miejski "Kolejarz 1926" Chojnice, ul. Lichnowska
17 czerwca 2017, start godz. 12:00
Wstęp wolny

Zapraszamy!

Przetargi   Partnerzy
Projektowanie stron Drupal